Kontakta oss

Haarlas adresser

Finland

Haarla Oy
Pyhäjärvenkatu 5A
33200 Tammerfors

+358 333 991300
info@haarla.com

Sverige

Haarla Sverige
Energigatan 10B
434 37 Kungsbacka

sweden@haarla.com

Storbritannien

Beacon House, Ibstone Road
Stokenchurch HP14 3AQ
+44 1494 453 953
uk@haarla.com

Kina

1913 Tower 3 Excellence Century Center
No 31 Longcheng Rd, CBD Shibei District, Qingdao
266034

Ledning

Julius Haarla

Julius Haarla

Tammerfors, Finland

Managing Director

Doina Mucundorfean Haarla

Doina Mucundorfean

Tammerfors, Finland

Supply Chain Manager

doina.mucundorfean@haarla.com

+358 40 745 5958

Markus Perakyla

Markus Peräkylä

Tammerfors, Finland

COO, Enviro Team Lead

markus.perakyla@haarla.com

+358 40 723 5262

Peter Nokes Haarla

Peter Nokes

London, Storbritannien

Commercial Director

peter.nokes@haarla.com

+44 780 260 4671

Juho Rahikkala

Juho Rahikkala

Tampere, Finland

Controller

juho.rahikkala@haarla.com

+358 44 323 7270

Försäljning

Kontakta våra experter för att diskutera en lösning.

Mikko Kymäläinen

Mikko Kymäläinen

Tammerfors, Finland

Business Development Manager

mikko.kymalainen@haarla.com

+358 41 544 1286

Kati Kortelainen Haarla

Kati Kortelainen

Tammerfors, Finland

Key Account Manager

kati.kortelainen@haarla.com

+358 43 211 1149

Dimitry Tolmachev

Dmitry Tolmachev

Tammerfors, Finland

Export and Logistics Manager, Eastern Europe

dmitry.tolmachev@haarla.com

+358 40 195 3700

Anu Ylinentalo

Anu Ylinentalo

Tammerfors, Finland

Health & Wellbeing

Sales Manager

anu.ylinentalo@haarla.com

+358 44 545 6027

Peter Nokes Haarla

Peter Nokes

London, Storbritannien

Commercial Director

peter.nokes@haarla.com

+44 780 260 4671

Mikko Linnola

Mikko Linnola

Tammerfors, Finland

Health & Wellbeing

Business Development Manager

mikko.linnola@haarla.com

+358 50 568 0743

Haarla personnel

Jarkko Haarla Jr.

Tammerfors, Finland

Haarla Engineering

jarkko.haarla@haarla.com

+358 40 544 3235

Dmitri Sumigin

Dmitri Šumigin

Tallinn, Estland

Sales Manager

dmitri@haarla.com

+358 45 122 3863

Lauri Jokinen

Lauri Jokinen

Tampere, Finland

Key Account Manager

lauri.jokinen@haarla.fi

+358 40 050 6706

Antti Löhönen

Antti Löhönen

Tampere, Finland

Solution Sales Manager

antti.lohonen@haarla.fi

+358 50 562 8302

Nelly Ahonen

Nelly Ahonen

Tampere, Finland

Sales Manager

nelly.ahonen@haarla.com

+358 50 401 8844

Harri Miettinen

Harri Miettinen

Lappeenranta, Finland

Sales Manager

harri.miettinen@haarla.fi

+358 50 350 2811

Michael Brehmer Haarla

Michael Brehmer

Gothenburg, Sweden

Key Account Manager

michael.brehmer@haarla.com

+46 (0) 703 303533

Haarla personnel

Nina Kankkunen

Tammerfors, Finland

Sales Manager

nina.kankkunen@haarla.com

+358 41 731 1099

Kundserviceteamet

Haarla personnel

Tuire Laine

Tammerfors, Finland

Support Specialist

tuire.laine@haarla.com

+358 33 399 1307

Outi Penttila

Outi Penttilä

Tammerfors, Finland

Customer Success Specialist

outi.penttila@haarla.com

+358 40 455 9216

Julia Kantola Haarla

Julia Kantola

Tammerfors, Finland

Customer Service

julia.kantola@haarla.com

+358 41 730 2207

Cassandra Taylor

Cassandra Taylor

London, Storbritannien

Customer Success Specialist

cassandra.taylor@haarla.com

+44 1494 453 953

Julia Kalin

Julia Kalin

Göteborg, Sverige

Support Specialist

julia.kalin@haarla.com

+46 727 358 565

Velichka Vangelova

Velichka Vangelova

London, UK

Partner Care Specialist

velichka.vangelova@haarla.com

+44 753 568 6039

Maria Kaunismäki

Maria Kaunismäki

Tampere, Finland

Support Specialist

maria.kaunismaki@haarla.fi

+358 417 316 192

Taina Saha

Taina Saha

Tampere, Finland

Partner Care Specialist

taina.saha@haarla.fi

+358 41 731 6586

Laura Mäkinen

Laura Mäkinen

Tampere, Finland

Partner Care Specialist

laura.makinen@haarla.fi

+358 41 731 8605

Helena Carlberg Brandin

Helena Carlberg Brandin

Gothenburg, Sweden

Partner Care Specialist

helena@haarla.com

+46 761 043 130

Anna Sondergaard

Anna Räf

Gothenburg, Sweden

Customer Success Specialist

anna.raf@haarla.com

+46 768 268 716

Marjo Kiiveri

Marjo Kiiveri

Tampere, Finland

Customer Success Specialist

marjo.kiiveri@haarla.fi

+358 417 318 759

Petri Kantola

Petri Kantola

Tammerfors, Finland

Partner Care Team Lead

petri.kantola@haarla.com

+358 40 450 1783

Administration

Joanna Charewicz Laihonen

Joanna Charewicz-Laihonen

Tammerfors, Finland

Marketing Manager

joanna@haarla.com

+358 45 773 13264

Timo Kuikka

Timo Kuikka

Tammerfors, Finland

Financial Assistant

timo.kuikka@haarla.com

+358 50 350 3978

Janette Latva Valkama

Janette Latva-Valkama

Tampere, Finland

Human Resources Coordinator

janette.latva-valkama@haarla.fi

Paula Kärki

Paula Kärki

Tampere, Finland

Quality Manager

paula.karki@haarla.com

+358 40 759 8012

Arttu Liukkonen Haarla

Arttu Liukkonen

Tampere

Financial Assistant

arttu.liukkonen@haarla.fi

Inköpsteamet

Haarla personnel

Betty Lau

Qingdao, Kina

Sourcing Manager

betty.lau@haarla.com

+8 653 258 780 791

Haarla personnel

Daniel Lu

Qingdao, Kina

Representative Office Manager

daniel.lu@haarla.com

+8 653 258 780 790