Kontakta oss

Haarlas adresser

Finland

Haarla Oy
Pyhäjärvenkatu 5A
33200 Tammerfors

+358 333 991300
info@haarla.com

Sverige

Haarla Sverige
Bomansgård 3c
SE-434 48 Kungsbacka

sweden@haarla.com

Storbritannien

Beacon House, Ibstone Road
Stokenchurch HP14 3AQ
+44 1494 453 953
uk@haarla.com

Kina

1913 Tower 3 Excellence Century Center
No 31 Longcheng Rd, CBD Shibei District, Qingdao
266034

Teamet för livsmedel, hälsa och välbefinnande

Kontakta våra experter för att diskutera en lösning.

Mikko Kymalainen

Mikko Kymäläinen

Tammerfors, Finland

Business Development Manager

mikko.kymalainen@haarla.com

+358 41 544 1286

Anu Ylinentalo

Anu Ylinentalo

Tammerfors, Finland

Health & Wellbeing

Sales Manager

anu.ylinentalo@haarla.com

+358 44 545 6027

Mikko Linnola

Mikko Linnola

Tammerfors, Finland

Health & Wellbeing

Sales Manager

mikko.linnola@haarla.com

+358 50 568 0743

Haarla personnel

Percy Hesselgård

Göteborg, Sverige

Food, Sweden

Product & Development Manager

percy.hesselgard@haarla.com

+46 703 443 231

Lauri Jokinen

Lauri Jokinen

Tampere, Finland

Key Account Manager

lauri.jokinen@haarla.fi

+358 40 050 6706

Nelly Ahonen

Nelly Ahonen

Tampere, Finland

Sales Manager

nelly.ahonen@haarla.com

+358 50 401 8844

Industriteamet

Haarla personnel

Kati Kortelainen

Tammerfors, Finland

Key Account Manager

kati.kortelainen@haarla.com

+358 43 211 1149

Haarla personnel

Doina Mucundorfean

Tammerfors, Finland

Sales & Purchase Manager

doina.mucundorfean@haarla.com

+358 3 3399 1328

Dimitry Tolmachev

Dmitry Tolmachev

Tammerfors, Finland

Export and Logistics Manager, Eastern Europe

dmitry.tolmachev@haarla.com

+358 40 195 3700

Haarla personnel

Peter Nokes

London, Storbritannien

Commercial Director

peter.nokes@haarla.com

+44 780 260 4671

Dmitri Sumigin

Dmitri Šumigin

Tallinn, Estland

Sales Manager

dmitri@haarla.com

+358 45 122 3863

Haarla personnel

Nina Kankkunen

Tammerfors, Finland

Process Development Manager

nina.kankkunen@haarla.com

+358 41 731 1099

Harri Miettinen

Harri Miettinen

Lappeenranta, FInland

Sales Manager

harri.miettinen@haarla.fi

+358 50 350 2811

Teamet för vatten och luft

Markus Perakyla

Markus Peräkylä

Tammerfors, Finland

COO

markus.perakyla@haarla.com

+358 40 723 5262

Haarla personnel

Antti Löhönen

Tampere, Finland

Solution Sales Manager

antti.lohonen@haarla.fi

+358 50 562 8302

Kundserviceteamet

Haarla personnel

Tuire Laine

Tammerfors, Finland

Customer Service

tuire.laine@haarla.com

+358 33 399 1307

Outi Penttila

Outi Penttilä

Tammerfors, Finland

Customer Service

outi.penttila@haarla.com

+358 40 455 9216

Haarla personnel

Julia Kantola

Tammerfors, Finland

(föräldraledig)

Customer Service

julia.kantola@haarla.com

+358 41 730 2207

Cassandra Taylor

Cassandra Taylor

London, Storbritannien

Customer Service

cassandra.taylor@haarla.com

+44 1494 453 953

Julia Kalin

Julia Kalin

Göteborg, Sverige

on a leave

Customer Service

julia.kalin@haarla.com

+46 727 358 565

Petri Kantola

Petri Kantola

Tammerfors, Finland

Customer Service Team Lead, Food & Enviro

petri.kantola@haarla.com

+358 40 450 1783

Velichka Vangelova

Velichka Vangelova

London, UK

Business Administrator

velichka.vangelova@haarla.com

+44 753 568 6039

Maria Kaunismäki

Maria Kaunismäki

Tampere, Finland

Customer Service

maria.kaunismaki@haarla.fi

+358 417 316 192

Taina Saha

Taina Saha

Tampere, Finland

Customer Service

taina.saha@haarla.fi

+358 41 731 6586

Laura Mäkinen

Laura Mäkinen

Tampere, Finland

Customer Service

laura.makinen@haarla.fi

+358 41 731 8605

Helena Carlberg Brandin

Helena Carlberg Brandin

Gothenburg, Sweden

Customer Service

helena@haarla.com

+46 761 043 130

Anna Sondergaard

Anna Söndergaard

Gothenburg, Sweden

Customer Service

anna.sondergaard@haarla.com

+46 768 268 716

Marjo Kiiveri

Marjo Kiiveri

Tampere, Finland

Customer Service

marjo.kiiveri@haarla.fi

+358 417 318 759

Det operativa teamet

Julius Haarla

Julius Haarla

Tammerfors, Finland

Managing Director

julius.haarla@haarla.com

+358 40 779 2910

Haarla personnel

Doina Mucundorfean

Tammerfors, Finland

Sales & Purchase Manager

doina.mucundorfean@haarla.com

+358 3 3399 1328

Markus Perakyla

Markus Peräkylä

Tammerfors, Finland

COO

markus.perakyla@haarla.com

+358 40 723 5262

Haarla personnel

Peter Nokes

London, Storbritannien

Commercial Director

peter.nokes@haarla.com

+44 780 260 4671

Haarla personnel

Jarkko Haarla Jr.

Tammerfors, Finland

Haarla Engineering

jarkko.haarla@haarla.com

+358 40 544 3235

Haarla personnel

Sue Raynsford

London, Storbritannien

Quality and Compliance

sue.raynsford@haarla.com

+44 1494 453 953

Heikki Ojaniemi

Heikki Ojaniemi

Tampere, Finland

IT Manager

heikki.ojaniemi@haarla.fi

+358 041 731 6168

Haarla personnel

Paula Kärki

Tampere, Finland

Quality Manager

paula.karki@haarla.com

+358 40 759 8012

Tomi Taskinen

Tomi Taskinen

Tampere, Finland

Business Controller

tomi.taskinen@haarla.fi

+358 44 566 6338

Marknadsföringsteamet

Joanna Charewicz Laihonen

Joanna Charewicz-Laihonen

Tammerfors, Finland

Marketing Coordinator

joanna@haarla.com

+358 45 773 13264

Heikki Ojaniemi

Heikki Ojaniemi

Tampere, Finland

IT Manager

heikki.ojaniemi@haarla.fi

+358 041 731 6168

Ekonomiteamet

Haarla personnel

Titta Peltola

Tammerfors, Finland

on a leave

Accounting Specialist

titta.peltola@haarla.com

Timo Kuikka

Timo Kuikka

Tammerfors, Finland

Financial Assistant

timo.kuikka@haarla.com

+358 50 350 3978

Tomi Taskinen

Tomi Taskinen

Tampere, Finland

Business Controller

tomi.taskinen@haarla.fi

+358 44 566 6338

Inköpsteamet

Haarla personnel

Betty Lau

Qingdao, Kina

Sourcing Manager

betty.lau@haarla.com

+8 653 258 780 791

Haarla personnel

Daniel Lu

Qingdao, Kina

Representative Office Manager

daniel.lu@haarla.com

+8 653 258 780 790