Kontakta oss

Haarlas adresser

Finland

Haarla Oy
Pyhäjärvenkatu 5A
33200 Tammerfors

+358 333 991300
info@haarla.com

Sverige

Haarla Sverige
Bomansgård 3c
SE-434 48 Kungsbacka

sweden@haarla.com

Storbritannien

Beacon House, Ibstone Road
Stokenchurch HP14 3AQ
+44 1494 453 953
uk@haarla.com

Kina

1913 Tower 3 Excellence Century Center
No 31 Longcheng Rd, CBD Shibei District, Qingdao
266034

Teamet för livsmedel, hälsa och välbefinnande

Kontakta våra experter för att diskutera en lösning.

Mikko Kymalainen

Mikko Kymäläinen

Tammerfors, Finland

Sales Manager

mikko.kymalainen@haarla.com

+358 41 544 1286

piia nurminen

Piia Nurminen

Tammerfors, Finland

Sales Manager

piia.nurminen@haarla.com

+358 50 598 0030

Anu Ylinentalo

Anu Ylinentalo

Tammerfors, Finland

Health & Wellbeing

Sales Manager

anu.ylinentalo@haarla.com

+358 44 545 6027

Mikko Linnola

Mikko Linnola

Tammerfors, Finland

Health & Wellbeing

Sales Manager

mikko.linnola@haarla.com

+358 50 568 0743

Haarla personnel

Percy Hesselgård

Göteborg, Sverige

Food, Sweden

Product & Development Manager

percy.hesselgard@haarla.com

+46 703 443 231

matildacroppedsizesmall

Matilda Hansson

Göteborg, Sverige

Food, Sweden

Sales Manager

matilda.hansson@haarla.com

+46 722 422 170

Industriteamet

Haarla personnel

Doina Mucundorfean

Tammerfors, Finland

Sales & Purchase Manager (maternity leave)

doina.mucundorfean@haarla.com

+358 3 3399 1328

Tuomas Makinen

Tuomas Mäkinen

Tammerfors, Finland

Sales Assistant

tuomas.makinen@haarla.com

+358 41 7302 490

Dimitry Tolmachev

Dmitry Tolmachev

Tammerfors, Finland

Export and Logistics Manager, Eastern Europe

dmitry.tolmachev@haarla.com

+358 40 195 3700

Haarla personnel

Peter Nokes

London, Storbritannien

Commercial Director

peter.nokes@haarla.com

+44 780 260 4671

Haarla personnel

Dmitri Šumigin

Tallinn, Estland

Sales Manager

dmitri@haarla.com

+358 45 122 3863

Haarla personnel

Nina Kankkunen

Tammerfors

Process Development Manager

nina.kankkunen@haarla.com

+358 41 731 1099

Teamet för vatten och luft

Markus Perakyla

Markus Peräkylä

Tammerfors, Finland

Sales Manager

markus.perakyla@haarla.com

+358 40 723 5262

Haarla personnel

Olli Pyykkönen

Tammerfors

Sales Manager

olli.pyykkonen@haarla.com

+358 417 31 1100

Kundserviceteamet

Haarla personnel

Kati Kortelainen

Tammerfors, Finland

Customer Service

kati.kortelainen@haarla.com

+358 43 211 1149

Haarla personnel

Tuire Laine

Tammerfors, Finland

Customer Service

tuire.laine@haarla.com

+358 33 399 1307

Outi Penttila

Outi Penttilä

Tammerfors, Finland

Customer Service

outi.penttila@haarla.com

+358 40 455 9216

Haarla personnel

Julia Kantola

Tammerfors, Finland

Customer Service

julia.kantola@haarla.com

+358 41 730 2207

Haarla personnel

Cassandra Taylor

London, Storbritannien

Customer Service

cassandra.taylor@haarla.com

+44 1494 453 953

Haarla personnel

Julia Kalin

Göteborg, Sverige

on a leave

Customer Service

julia.kalin@haarla.com

+46 727 358 565

mikaelasizecropped

Mikaela Öberg

Göteborg, Sverige

Customer Service

mikaela.oberg@haarla.com

+46 768 268 716

Petri Kantola

Petri Kantola

Tammerfors, Finland

Customer Service

petri.kantola@haarla.com

+358 40 450 1783

Det operativa teamet

Julius Haarla

Julius Haarla

Tammerfors, Finland

Managing Director

julius.haarla@haarla.com

+358 40 779 2910

Tiina Mustaniemi

Tiina Mustaniemi

Tammerfors, Finland

Chief Operating Officer

tiina.mustaniemi@haarla.com

+358 40 552 4696

Markku Rislakki

Markku Rislakki

Tammerfors, Finland

Systems Controller

markku.rislakki@haarla.com

+358 3 3399 1314

Haarla personnel

Peter Nokes

London, Storbritannien

Commercial Director

peter.nokes@haarla.com

+44 780 260 4671

Haarla personnel

Jarkko Haarla Jr.

Tammerfors, Finland

Haarla Engineering

jarkko.haarla@haarla.com

+358 40 544 3235

Haarla personnel

Sue Raynsford

London, Storbritannien

Quality and Compliance

sue.raynsford@haarla.com

+44 1494 453 953

Marknadsföringsteamet

Joanna Charewicz Laihonen

Joanna Charewicz-Laihonen

Tammerfors, Finland

Marketing Coordinator

joanna@haarla.com

+358 45 773 13264

Ekonomiteamet

Haarla personnel

Titta Peltola

Tammerfors, Finland

on a leave

Accounting Specialist

titta.peltola@haarla.com

Timo Kuikka

Timo Kuikka

Tammerfors, Finland

Financial Assistant

timo.kuikka@haarla.com

+358 50 350 3978

Inköpsteamet

Haarla personnel

Betty Lau

Qingdao, Kina

Sourcing Manager

betty.lau@haarla.com

+8 653 258 780 791

Haarla personnel

Daniel Lu

Qingdao, Kina

Representative Office Manager

daniel.lu@haarla.com

+8 653 258 780 790