PF-, MF-, UF-hartser och bindemedel

Vi guidar till rätt val när det gäller vidhäftningsförmåga, stabilitet, reaktivitet, vattentålighet, flexibilitet, klarhet eller andra viktiga egenskaper hos slutprodukten.

 

Jump to content

Vi förstår er produktion och era behov 

Vi på Haarla är specialister på tjänster och kemikalier för produktion av fenol- och aminhartser, liksom relaterade tillämpningar i senare processkeden i skivor, laminat, filmer, gjutningstillämpningar, friktion och isolering. Vi bistår tillverkarna med råd om tekniska processer och tillhandahåller kompletta paket med allt från grundläggande bulkkemikalier och mellanprodukter till kritiska tekniska tillsatser och blandningar för hartser, härdare och andra industriella tillämpningar.

Med ett bra val kommer många fler. 
Se vad mer vi kan erbjuda. 

Vi finns här för er 

Kontakta våra branschexperter direkt för att diskutera en lösning.

Haarla personnel

Doina Mucundorfean

Tammerfors, Finland

Sales & Purchase Manager (maternity leave)

doina.mucundorfean@haarla.com

+358 3 3399 1328

Markus Perakyla

Markus Peräkylä

Tammerfors, Finland

Sales Manager

markus.perakyla@haarla.com

+358 40 723 5262

Tuomas Makinen

Tuomas Mäkinen

Tammerfors, Finland

Sales Assistant

tuomas.makinen@haarla.com

+358 41 7302 490

Dimitry Tolmachev

Dmitry Tolmachev

Tammerfors, Finland

Export and Logistics Manager, Eastern Europe

dmitry.tolmachev@haarla.com

+358 40 195 3700

Haarla personnel

Peter Nokes

London, Storbritannien

Commercial Director

peter.nokes@haarla.com

+44 780 260 4671

Haarla personnel

Dmitri Šumigin

Tallinn, Estland

Sales Manager

dmitri@haarla.com

+358 45 122 3863

Kontakta oss

  • Redo för ett bra val? Börja här!
  • Hej, jag letar efter en pålitlig inköpspartner.
  • Jag heter
  • och jobbar som
  • vid
  • . Vi är huvudsakligen verksamma inom
  • Min utmaning är följande:
  • Skulle någon av era experter kunna kontakta mig med ett lösningsförslag?
  • Ni kan nå mig på
  • eller
  • Jag ser fram emot att få höra från er snart!
  • Detta fält används för valideringsändamål och ska lämnas oförändrat.